Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Celibashi u bën thirrje numëruesve: Nuk ka justifikim ndërprerja e procesit, duhet të zëvendësohen menjëherë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi u ka bërë thirrje numëruesve që të mos e ndalojnë punën e tyre në asnjë moment.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Celibashi thekson se numëruesit dhe/ose komisionerët e lodhur duhet të zëvendësohen menjëherë.

Ai është shprehur se numëruesit duhet ti përmbahen premtimit publik për të garantuar numërimin dhe vlerësimin e pandërprerë të votave.

 “Partitë politike që kanë numërues, duhet ti përmbahen premtimit publik për të garantuar numërimin dhe vlerësimin e pandërprerë të votave. Nuk ka asnjë justifikim ndërprerja e procesit për shkak të mungesës së numëruesve. Numruesit dhe/ose komisionerët e lodhur duhet të zëvendësohen menjëherë.

#zgjedhjetshqiperi2021 #25prill2021 #kqz”, shkruan Celibashi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img