Tirana
few clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
2.6kmh
20 %
Mër
15 °
Enj
16 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Celibashi tregon arsyen përse Tom Doshi u vendos në listat e zgjedhjeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi, tha se Prokuroria është duke verifikuar 30 kandidatë për deputetë që pritet të kandidojnë në zgjedhjet e 25 Prillit.

Gjatë një interviste në emisionin “Opinion”, Celibashi tha se nëse ndonjë prej kandidatëve do të skualifikohet nga prokuroria, edhe pasi fletët e votimit të jenë shtypur, ai humbet të drejtën për t’u zgjedhur.

Kreu i KQZ foli gjithashtu edhe për rastin e Tom Doshit.

“Ne kemi vlerësuar me të gjithë seriozitetin e duhur të gjitha thirrjet që kanë ardhur nga partnerët dhe miqtë ndërkonmbëtarë, por dhe faktorë të tjerë politikë, lidhur me procesin e verifikimit të kandidatëve. Ky është proces vazhdues. Në momentin që kemi shqyrtuar dokumentacionin në dispozicion kemi marr vendimin që reflekohet edhe në fletën e votimit”, tha Celibashi.

Ndër të tjera Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve u shpreh se aktualisht janë duke u verifikuar nga prokuroria 30 kandidatë, bazuar në indicjet e KQZ.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img