Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Celibashi siguron votuesit: Fshehtësia e votës 100% e garantuar, KQZ ka marrë të gjitha masat për një proces të rregullt zgjedhor

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka dalë sot në një konferencë për mediet, ku ka folur për procesin e votimit dhe rregullat që votuesit duhet të kenë parasysh kur t’u drejtohen kutive të votimit ditën e nesërme.

Ai deklaroi se KQZ ka shpërndarë materialet zgjedhore si edhe pajisjet e identifikimit elektronik. Sipas tij fshehtësia e votës në këtë proces është 100% e garantuar.

albsig

“Kandidaët e përcaktuar janë sipas numrave. Votuesi mund të zgjedhë vetëm partinë ose koalicionin. Pojekti Pilot i votimit ellkektonik është 100% i garantuar. Pajisja dhe sistemi është ndërtuar në mënyrë të tillë që nuk shënon radhë. Dua të bëj me dije se ky proces është ndoshta shumë herë më i sigurt se procesi i votimit me fletën e votimit. Ftoj qytetarët që të martin pjesë masivisht në zgjedhje, KQZ i ka marrë të gjitha masat për një proces zgjedhor të rregullt”, u shpreh Celibashi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img