Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Celibashi propozoi fletën e votimit, Komisioni Rregullator ‘krijon ngërç’: Nuk jemi kompetentë për ta miratuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri Shtetëror, Ilirjan Celibashi ka propozuar sot në KQZ, fletën e votimit që sipas tij është e duhura në të cilën do të votojnë shqiptarët më 25 prill.

Ajo është një fletë me emra dhe jo me numra, pasi siç tha Celibashi, numrat krijojnë konfuzion. Brenda 24 orëve Celibashi kishte kohë për të dorëzuar 1 propozim, teksa dje kishte dorëzuar tre variante.

167983537 153574913323846 7398633904237194591 n 1

Ndërkohë gjatë mbledhjes së sotme, Komisioneri Rregullator ka votuar në unanimitet se nuk është kompetent për ta miratuar këtë fletë votimi.

Edhe përfaqësuesi i PS, Eridjan Salianji deklaroi se Komisioneri Rregullator nuk është kompetent për të shqyrtuar projekt-aktin, madje ka rezerva edhe për propozimin e Celibashit, por do ia shpresë kur vetë KQZ ta shqyrtojë që sipas tij është organi kompetent.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img