Tirana
few clouds
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
66 %
2kmh
20 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Celibashi për 25 prillin: I bashkohem apelit të Ipeshkvinjve katolikë. Jam kundër shitblerjes së votës, shprehni vullnetin tuaj të lirë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryekomisioneri shtetëror i zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi i bashkohet thirrjes së Ipeshkvinjve të Kishës Katolike, të cilët bëjnë apel kundër fenomenit të shitblerjes së votës.

Celibashi përmes një shënimi në Tëitter thotë se kjo praktikë negative cënon lirinë dhe vullnetin e qytetarëve.

Ai iu bën thirrje të gjithëve që kanë të drejtë vote në 25 prill, që të dalin masivisht dhe të shprehin vullnetin e tyre të pandikuar nga ndonjë individ apo subjekt, partiak ose jo.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img