Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Celibashi pas takimit me Kim dhe Sorecën: I informova mbi masat që ka marrë KQZ për 25 prillin, e gjitha shkon në interes të qytetarëve shqiptarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri i Përgjithshëm i zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka folur për mediat sot pas takimit me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim dhe atë të BE, Luigi Soreca.

Ai tha se KQZ ka marrë të gjitha masat e duhura për përgatitjen e procesit zgjedhor të 25 prillit dhe se e gjitha shkon në të mirë të qytetarëve shqiptarë.

albsig

Celibashi: Patëm një takim shumë të mirë me Yuri Kim dhe Luigi Soreca në lidhje me përgatitjen e procesit zgjedhor të 25 prillit. I informova mbi gjithë masat që KQZ ka marrë në kuadër të këtij procesi, theksuam rëndësinë e këtij procesi dhe të cilësisë së procesit nga ana e KQZ. Trajtuam aspektet përgatitore të këtij procesi për të parë qartësisht qetësinë e këtyre përgatitjeve dhe për të konfirmuar nga ana ime se çfarë ka bërë KQZ shkon në interes të qytetarëve shqiptarë dhe të garancisë absolute të integritetit të këtij procesi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img