Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Celibashi “eleminon” kandidatët e Bashës, KQZ “riformaton” dhe miraton listën e Partisë Demokratike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

99d8d6dcc781141370103feab5dd4f5f

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka miratuar ditën e sotme listën e koalicioni PD-Aleanca për Ndryshim, por me disa ndryshime.

Lista e depozituar nga Partia Demokratike kishte 78 kandidatë më tepër se lejon ligji, ndaj kryetari i KQZ-së Ilirjan Celibashi ka vendosur që të regjistrojë aq kandidatë sa lejon Kodi Zgejdhor.

“Listat kanë më shumë kandidatë se numri i përcaktuar, konkretisht Elbasani ka 6 kandidatë më shumë, Qarku i Dibrës ka  3 kandidatë më shumë, Fier ka 6 kandidatë më shumë, Berat ka 6 kandidatë më shumë, qarku i Durrësit ka 6 kandidatë më shumë, Korça ka 9 kandidatë më shumë, Kukësi ka 6 kandidatë më shumë, Qarku i Lezhës ka  3 kandidatë më shumë, Shkodra ka 9 kandidatë më shumë, Tirana ka 9 kandidatë më shumë, Vlora ka 6 kandidatë më shumë dhe Gjirokastra ka 9 kandidatë më shumë”, tha Celibashi.

Lista e miratuar nga KQZ për koalicionin PD-Aleanca për Ndryshim:

Qarku Berat miratohen kandidatë nga nr 1-9

Qarku Dibër miratohen kandidatë nga nr 1-6

Qarku Durrës miratohen kandidatë nga nr 1-15

Qarku Elbasan miratohen kandidatë nga nr 1-15

Qarku Fier miratohen kandidatë nga nr 1-18

Qarku Gjirokastër miratohen kandidatë nga nr 1-6

Qarku Korçë miratohen kandidatë nga nr 1-12

Qarku Kukës miratohen kandidatë nga nr 1- 3

Qarku Lezhe miratohen kandidatë nga nr 1-9

Qarku Shkodër miratohen kandidatë nga nr 1-12

Qarku Tiranë miratohen kandidatë nga nr 1-36

Qarku  Vlorë miratohen kandidatë nga nr 1-12

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img