Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Ç’e keni futur brenda? Nxirreni jashtë këtë!”, gazetari tregon si e shoqëruan sot në polici kur filmonte drogën në Kosovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Artan Hoxha ishte gazetari i parë dhe i vetëm shqiptar që shkoi në Lipjan, pranë vendngjarjes, aty ku u sekuestrua kamioni me 400 kg kokainë.

I ftuan në abcnews, Hoxha tregoi një episod, kur teksa filmone e pikasën dhe e shoqëruan në polici.

Ai u shpreh se fillimisht e kanë shoqëruar si kalimtar të rastit dhe më pas e kanë nxjerrë jashtë nga magazine në momentin kur e kanë njohur.

“Besoj se unë ndryshe nga kolegët e atje që merrnin një lloj leje unë isha si kalimtar I rastit. Isha në trotuar në anë të rrugës në hyrje të Lipjanit. Aty ka të parkuar kamionë që bëjnë transport dhe magazinim frigoferik. Makinën e larguam pak në distancë dhe ai momenti i parë i befasisë nxirr aparatin dhe KÇK, fillo filmo.

Dhe në atë moment një nga ato forca speciale civil erdhi dhe më tha kush je ti. I dhashë kartën e identitetit. Ke kartë gazetari. Jo i thashë se jam si qytetar jam rastësisht këtu, ishte shumë interesante nga brenda. Pashë persona që ishin arrestuar aty.

Nuk i njihja, nga kontaktet me eprorët e vet ata më njohën., Ishin oficerët tanë të anti-drogës dhe thanë nxirreni jashtë çfarë e keni future brenda. Në ato momente ishin duke fiksuar provat në vendin e ngjarjes. Nuk mund t’i hapnin dhe t’i peshonin sepse aty ka gjurmë gishtash. Prandaj është vonuar peshimi”, deklaroi Artan Hoxha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img