Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

“Çdo javë më shumë doza të Pfizer”, BE i dhuron Shqipërisë vaksina kundër-Covid, Soreca: Do vazhdojmë t’ju ndihmojmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6 mijë doza të vaksinës BioTech/Pfizer kanë mbërritur mbrëmjen e djeshme në aeroportin e Rinasit. Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca përmes një postimi ka thënë se kjo ishte një dërgesë e bërë nga Austria me financim të  Bashkimit Europian.

Më tej ai shtoi  se për të luftuar Covid-19, nga BE, për çdo javë do të vijojnë ndihma me më shumë vaksina Pfizer dhe deri në fund të muajit gusht do të kenë arritur 145 mijë doza të tjera.

“Pothuajse 6 mijë vaksina BioNTech / Pfizer të dërguara nga #Austria arritën në #Tiranë natën e kaluar, të financuara nga Bashkimi Evropian. Do të jenë 145 mijë të tjera që do të mbërrijnë deri në fund të gushtit. Ne do të vazhdojmë të ndihmojmë #Shqipërinë derisa të gjithë të jenë të sigurt”,  shkruan Lugi Soreca.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img