Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

Çdo emigrant i paligjshëm që kapet në Australi do i ndalohet përjetësisht qëndrimi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Parlamenti australian ka miratuar projekt-ligjin e përgatitur nga qeveria federale në Australi dhe që parashikon ndalesë të përjetshme për hyrjen e emigrantëve në ishullin kontinent.

Koalicioni i Partisë Liberal-Nacionale në pushtet ka miratuar në parlament projekt-ligjin për të vendosur ndalesën e përjetshme për dhënien e vizës për emigrantët dhe refugjatët të cilët dërgohen në qendrat e paraburgimit pasi ata janë kapur pas mbërritjes në vend me anije.

Më shumë


spot_img
spot_img