Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Çdekretimi i zgjedhjeve, Meta LETËR Komisionit të Ligjeve: Po përpiqen të më godasin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5d7a87ef1e1b28d489acd7309e5f5bc6

Presidenti Ilir Meta i ka kthyer përgjigje me anë të një letre Komisionit të Ligjeve lidhur me dekretin për çdekretimin e datës së zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Presidenti thekson në letër se dekreti në fuqi është botuar në fletoren zyrtare dhe pretendon se është në përputhje me kushtetutën e për këtë arsye thotë se të gjithë janë të detyruar ta zbatojnë.

Sipas Presidentit, nisma e marrë nga PS për shkarkimin e tij është proces i rremë që po përpiqet të godasë veprimtarinë e tij pa u mbështetur në argument kushtetues.

64833961_327775648163025_3716629299390840832_n.jpg

64889573_699888367108360_1933463026753601536_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img