Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Çau barrierat e autostradës në Vlorë që të hapte rrugë dytësore, prangoset 47 vjeçari (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 47 vjeçar është arrestuar nga Policia e Vlorës dhe akuzohet për veprat penale “Ndërtim i paligjshëm” dhe “Shkatërrimi i rrugëve”. Në prangat e Policisë ka rënë shtetasi Adrian Baçaj, 47 vjeç, banues në Vlorë.

Ky shtetas në fshatin Mifol, duke ndërtuar  pa leje një rrugëkalimi (dytësore), me dalje në autostradën Levan-Vlorë, ka dëmtuar edhe barrierat mbrojtëse të autostrdës duke u bërë burim aksidenti për përdoruesit e rrugës.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme hetimore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img