Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Çani frikë nga Amerika, Manjani: Nuk i kursehem Donald Lu-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Me debate të forta është shoqëruar këtë të enjte emisioni ‘Studio e Hapur’ i Eni Vasilit.

albsig

Referuar situatës së krijuar me çështjen e Fatmir Xhafajt, është krijuar një debat ndërmjet gazetarit Arjan Çani dhe ish ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani.

Çani në fjalën e tij është shprehur se duhet të kemi frikë nga amerika, por siç duket për Manjanin kjo nuk është asgjë, pasi ai nuk i kursen kritikat ndaj ambasadorit Lu.

Pjesë nga debati

Çani: Duhet ta shtensionoje t’i bisedën këtu qe je dhe ish ministër.

Manjani: Unë nuk ja kam kursyer kritikat ambasadorit amerikan dhe vazhdoj ta kritikoj sa kohë futet në çështjet e politikës së brendshme.

Çani: I fortë je vallai.

Manjani: S’kam ndonjë problem unë me të.

Nga studio: Paske frike ti?

Çani: Të gjithë duhet të kemi frikë more je në terezi ti?

Manjani: Se s’është ashtu sic shitet kjo, interesi amerikan për cështjet e narkotrafikut ka qenë kristal i qarët, trafiku ndërkombtar i drogave të forta në 27 vjet, asnjëherë nuk tolerojnë. Por kanabisi ka qenë cështje e Republikës së Shqiperise, politikes shqiptare, s’ka qene prioritare per amerikanet se ata kanë axhendën e tyre, për ambasadorin amerikan, për kanabisin po them se the se s’ka fol, atëherë pse duhet të flasi kur nuk i intereson? Kjo është cështje shqiptare o e zgjidhim ose rrimë nuk flasim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img