Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Cani e Dollapaj ngelën në vetting, KLP mbyll garën për zëvendësimin e dy anëtarëve, aplikojnë 5 prokurorë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

36de9c5fc7661f7c6ae82013dd7ec03a

5 prokurorë kanë shprehur interes dhe kanë aplikuar për dy vende vakante në Këshillin e Lartë të Prokurorisë (KLP).

Pas shkarkimit nga vettingu të ish-prokurorëve Besnik Cani e Arben Dollapaj, të dy ish-anëtarë të KLP, kjo e fundit shpalli vakancat e krijuara dhe hapi garën. 5 prokurorë kanë aplikuar për këto dy vende. 2 nga Prokuroria e Vlorës, 1 nga ajo e Durrësit, 1 nga Berati dhe 1 nga Tirana.

Gjatë kësaj jave pritet që Prokuroria e Përgjithshme të publikojë datat për votimin e anëtarëve të rinj të KLP-së dhe mënyrën e votimit, për shkak të rrgeullave të reja të diktuara nga pandemia e Covid-19.

Momentalisht, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka 9 nga 11 anëtarë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img