Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Calja me medalje në “Grand Prix II 2023”

Shkruar nga Newsbomb
Calja me medalje në “Grand Prix II 2023”

Sportisti shqiptar Briken Calja ka fituar medalje bronxi në kampionatin botëror “Grand Prix II 2023”, kategoria 81 kg. Shtangës shqiptare i shtohet kështu tjetër medalje nga sportisti Calja.

Rezultat të mirë ka arritur dhe Erkand Qerimaj, që është renditur i katërti nga e gjithë bota. Këto pikë të grumbulluara i shtohen atyre kualifikuese për Lojërat Olimpike 2024.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese