Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Caktohet data e seancës plenare për votimin e qeverisë së Kosovës

spot_img

Lajme të ngjashëm

36b094116e6d2cbfd72450e57efdc477

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca pas mbledhjes së kryesisë në një deklaratë për shtyp ka thënë se është caktuar seanca për votimin e qeverisë.

Konjufca ka njoftuar se seanca është caktuar më datë 3 shkurt  në orën 11:00.

“Ne sapo e përfunduam një mbledhje të shpejtë, siç e dini mandatari për kryeministër iu është drejtuar Kuvendit dhe kryesisë së Kuvendit të Kosovës me një kërkesë për paraqitjen e qeverisë së ardhshme. Ai e ka kërkuar datën 3 shkurt, në orën 11:00. Mbledhja e kryesisë vendosi njëjtë, që të respektohet kjo datë dhe kjo orë që mbledhja e ardhshme, seanca plenare të mbahet me 3 shkurt në ora 11:00”, është shprehur Konjufca.

Ai është shprehur gjithashtu se bisedimet do te vazhdojnë edhe pse ende nuk ka një marrëveshje me LDK, por askush nuk mund të ndalojë krijimin e qeverisë.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img