Hapësire reklamuese

Politikë

CAKAJ në Kroaci, rikonfirmon edhe një herë qëndrimin e miqve ballkanas për Shqipërinë: Të hapen menjëherë negociatat

Shkruar nga Newsbomb

Gjatë qëndrimit zyrtar në Zagreb pata edhe një bashkëbisedim shumë të hapur me Kryeministrin e Kroacisë, Andrej PlenkovicNë takim u dakorduam për të zbatuar objektivat e përcaktuara në kuadër të partneritetit strategjik të firmosur mes dy vendeve në Dhjetor 2018. Ramë dakord për një qasje më dinamike dhe një bashkëpunim të shtuar në fushën e ndërlidhjes infrastrukturore, zhvillimit ekonomik dhe politikave të sigurisë.

Kroacia mbështet hapjen e menjëhershme të negociatave për anëtarësim në BE për Shqipërinë dhe do të jetë një zë i fuqishëm jo vetëm në Këshill por edhe gjatë Presidencës së saj të Këshillit të BE-së 2020 në përgjithësi 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese