Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

“Çadra e Lirisë”, ndahet nga jeta protestuesi i PD-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një protestues i PD­së dhe një pjesmarrës aktiv në Çadrën e Lirisë është ndarë nga jeta.

Lajmi është bërë i ditur nga deputetja e Tropojës, Mimoza Hajdarmataj, e cila ka postuar një mesazh prekës në FB për Avni Begën, të cilin e cilëson si demokratin e shkëlqyer nga Tepelena.

Mesazhi i Hajdarmatajt:

Çadra e Lirisë humbi sot një luftëtar të paepur por kauza e Avniut dhe e gjithë shqiptarëve do të fitojë. Keqardhje dhe trishtim të thellë për humbjen e parakohshme jeta të Avni Begës. Ngushëllimet më të përzemërta familjes, miqve, të afërmve dhe gjithë demokratëve në Tepelenë për ikjen e pqrakohshme të Avniut.

Një demokrat i shkëlqyer, një partiak me zell dhe pasion të jashtëzakonshëm, cdo ditë në Sheshin e Lirisë për kauzën e zgjedhjeve të lira. Avniu kishte shumë besim në fitore dhe amaneti i tij është për ne një frymëzim edhe më i madh për ta cuar deri në fund rrugën e nisur. I lehtë i qoftë dheu.

Më shumë

spot_img