Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

“Ça i thoni bravo këtij”, Rama “kapet” me komentuesin për rindërtimin në Fushë-Krujë: Mos u mërzit nga gjërat…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm publikoi pamje nga Fushë-Kruja nga shtëpitë e rindërtuara pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019.

Kryeministri është kapur me një komentues, i cili shkruante se qeveria ishte e detyruar të ndërtonte, pasi ishin lekët e “botës”.

“Ca bravo me ca bravo i thoni ketij, apo ca prisnit leket e botes ti gllaberonte te gjitha, po normal qe do ndertoje se smund ti vjedhi dot te gjitha se bjen shume ne sy ashtu” shkruan një komentues në postimin e Ramës.

Kreu i qeverisë nuk e ka kursyer përgjigjen duke e sqaruar komentuesin se lekët e “botës” nuk i jepen qeverisë pasi i ndërtojnë vetë ata.

“Enes Sfinjari nuk ka leke bote ketu i dashur Enes dhe qe te jesh i mireinformuar, per ato projekte qe bota kontribuon per Rindertimin nuk ia jep leket qeverise, po i ben te gjitha vete, projektet, tenderat, kontratat me kompanite… U kuptuam besoj, keshtu qe mos u merzit nga gjerat e mira qe behen, se per njerezit jane😊” i shkruan Rama komentuesit.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img