Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

“Ca në festë e ca në protestë”, Lulzim Basha fton nesër demokratët për themelimin e PD, Berisha mban Kuvendin te stadiumi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

11 dhjetori shihet nga demorkatët që mbështesin Sali Berishën si një dhjetor i dytë, pas atij të ’90-të kur u themelua dhe Partia Demokratike. Ish-kryeministri do të mbledhë nesër Kuvendin Kombëtar në stadiumin “Air Albania”, për t’i kthyer siç thotë ai, dinjitetin PD.

Një nga vendimet që pritet të merret është shkarkimi i Lulzim Bashës, apo i peng-kryetarit siç e quan Berisha. Ndërkohë, nga “grupi Basha” Kuvendi i thirrur nga ish-kryeministri silësohet si një tubim, pasi Kuvendi zyrtar do të mblidhet më 18 dhjetor.

albsig

spring

Por as Basha nuk ka qëndruar “në hije”. Kreu aktual i PD ka thirrur nesër demokratët në selinë qëndrore të partisë për të festuar ditën e themelimit. Eventi do të zhvillohet nesër në orën 12:00 në selinë blu, thuhet në “kartolinën” e shpërndarë nga Basha.

“Demokracia u transformua nga një koncept në një ideal të pathyeshëm më 11 dhjetor 1990, në ditën kur vlerat dhe liria e shqiptarëve triumfuam mbi gjithçka”, shkruhet në të. “Le të kremtojmë së bashku këtë ditë të shënuar”, mbyllet kartolina.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img