Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Ç’po ndodh në Shkodër? Forca të shumta policie dhe postblloqe në lagjen famëkeqe ‘Dobraç’

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksion i papritur i Policisë është duke u zhvilluar këto momente në Shkodër.

Forca të shumta policie dhe FNSH kanë ngritur postblloqe në lagjen “Rus” në kryeqendrën e veriut dhe po ushtron kontrolle në disa lokale dhe automjete.

Lagja “Rus” ndodhet pranë lagjes tjetër famëkeqe “Dobraç”, ku sipas denoncimeve të opozitës fshihen persona të përfshirë në ngjarje të rënda kriminale gjatë mujave të fundit në këtë qytet.

Aksioni vjen pas paralajmërimit të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili gjatë ditës se djeshme pati një takim me krerët e policive në rrethe, ndër to edhe kreun e policisë Shkodër.

Sakaq, gjatë ditës së sotme, opozita vendosi të braktisë seancën e parë parlamentare duke u mbledhur në Shkodër, në shenjë qëndrese me qytetarët e ndershëm kundër bandave që po terrorizojnë qytetin, siç u shpreh kryedemokrati Lulzim Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img