Tirana
broken clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
13 °
E hënë, 19 Prill, 2021
spot_img

Bypass-i i Vlorës, ministrja Balluku inspekton punimet: Kemi zbuluar 25 shpella të fshehura (Video)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku ka inspektuar sot punimet në bypass-in e Vlorës, që do të mundësojë lehtësimin e trafikut të automjeteve për pushuesit që zgjedhin bregdetin shqiptar.

Gjatë vizitës në kantier, Balluku ka thënë se punimet kanë nxjerrë në dritë 25 shpella të fshehura, një prej të cilave e ka shfaqur në kamera.

Ministrja Balluku ka thënë se këto shpella kanë krijuar vështirësi në punime.

“Është një shpellë e mirëfilltë. Kjo është një prej tyre që na ka dalë papritur gjatë gërmimeve për hapjen e trasesë. Na ka krijuar vonesa por ne do t’ia dalim edhe kësaj radhe”, u shpreh Balluku.

Më tej vizita e Ballukut ka vijuar në pjesën e shtruar me asfalt.

Një prej shpellave të zbuluara gjatë punimeve në bypass-in e Vlorës

VIDEO:

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

1 Koment

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img