Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Bylykbashi tregon modelin e fletës së votimit, ja si do ishte me lista të hapura dhe koalicione

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1f67fc84e52edfaf7de73d2e19df262d

Një model si ai i Kosovës.

Kështu u përgjigj Oerd Bylykbashi i PD teksa u pyet nga gazetarët sesi do të ishte modeli i fletës së votimit me koalicione dhe lista të hapura njëkohësisht, siç propozon opozita.

“Fleta e votimit me koalicione nuk është libër i trashë, siç thotë Edi Rama. Do të vazhdojë të jetë e thjeshtë.

Më poshtë një shembull i fletës së votimit me lista të hapura dhe koalicione parazgjedhore. Shembulli tregon që nuk ka asnjë pengesë për zbatimin e listave të hapura 100% dhe koalicioneve parazgjedhore”, tha Bylykbashi nga selia blu.

109611215_1643137342509250_1420131023400376574_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img