Bylykbashi: Do ulemi në tryezë nëse maxhoranca pranon të hapë listat 100%

Publikuar tek: politike, më 22:22 22-09-2020 Bylykbashi: Do ulemi në tryezë nëse maxhoranca pranon të hapë listat 100% Oerd Bylykbashi

Përfaqësuesi i opozitës së bashkuar në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi, i ftuar në emisionin “Real Story” deklaroi se Edi Rama gënjeu publikisht shqiptarët dhe nuk hapi listat 100%.

Bylykbashi u shpreh se opozita e bashkuar është gati të ulet në tryezë, në rast se listat hapen 100%.

“Edi Rama nuk hapi 100 për qind listave. Ai mashtroi publikisht shqiptarët. PS bën piruetë në Këshillin Politik. Edhe me lojë të pandershme, ne topin në rrjetë do e çojmë. Nëse pranojnë lista të hapura 100 për qind, jemi gati të ulemi të punojmë për realizimin”, deklaroi ndër të tjera Oerd Bylykbashi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Brisida Shehaj paralajmëron lëvizjen e radhës: Jam propozuar për deputete e LSI
»
Article Logic
Execution time: 0.012626171112061
array(1) { ["section"]=> string(78) "bylykbashi-do-ulemi-ne-tryeze-nese-maxhoranca-pranon-te-hape-listat-100-221303" }