Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Buzë liqenit, ambasadorja Kim zgjohet e frymëzuar me poezinë e Lasgush Poradecit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim duket se ka zgjedhur Pogradecin për të kaluar fundjavën.

Këtë mëngjesj ajo ka postuar në rrjetin social Instagram një fotografi nga liqeni piktoresk i Ohrit, duke e shoqëruar me disa vargje të poezisë së të madhit Lasgush Poradeci, “Mëngjesi”.

Pra , ja! pra , ja ! se dita ndezi,

Se fund` i ujit vetetiti ,

Se posi lajmetar – mengjesi,

Del zogu – i bardh` i nje nositi…”.

Ambasadorja Kim zgjedh shpesh të vizitojë zonat turistike por edhe rurale të Shqipërisë, ku takohet dhe diskuton me banorët vendas.

sergw34ye4hdfh
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img