Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Buxheti 2019, Rama jep lajmin: Rritje pagash në arsim, ushtri e shëndetësi

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë ata që punojnë në arsim, shëndetësi e ushtri. 

Rama thotë se do të ketë rritje pagash  dhe ulje taksash me buxhetin e 2019-ës.

“Diskutime të frytshme për buxhetin 2019 Ulje taksash. Rritje pagash në arsim, shëndetësi, ushtri. Dhe një risi shumë domethënëse: Një politikë e re sociale që as mendohej dot pa ndërmarrë reformat e dhimbshme shtetbërëse. Më shumë për këtë nesër në 10.30 fb/tëitter/insta live”, shkruan Rama në postimin e  tij.

Më shumë