Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

‘Bushtati kundër ndryshimit të kufijve’, Haradinaj: Nga Rama pres që…

spot_img

Lajme të ngjashëm

9b70cb0d325ca8e66b0243d614cf077c

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar në emisionin ‘FAKT’ pak minuta më parë ka komentuar qendrimin e Edi Ramës në lidhje me debatin për kufijtë.

Sipas Haradinaj, ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka qenë kundër debatit për kufijtë dhe këtë e ka thënë gjithmonë.

Ndërkohë është shprehur se po pret të dëgjojë të njëjtën gjë nga homolugu i tij.

‘Tirana zyrtare duhet të ruhet në marrëdhëniet me Serbinë. Në çdo tryeze ose çdo forum ndërkombëtar qëndrimi i Ditmir Bushatit ka qenë kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës ka qenë i qartë. Ende nuk e kam dëgjuar këtë gjë nga Edi Rama dhe pres ta dëgjoj diçka të tillë. Edi Rama duhet të niset nga pozicioni bazë, që të ruhet Kosova ekzistuese. Çdo kush duhet të ketë këtë bindje’, tha Ramush Haradinaj.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img