Hapësire reklamuese

Politikë

Bushati takon Blinken: Në emër të Ramës e ftova për në Tiranë, mesazhi që më dha

Shkruar nga Newsbomb
Bushati takon Blinken: Në emër të Ramës e ftova për

Ambasadori i Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ervin Bushati, ka zhvilluar një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

Ka qenë vetë diplomati shqiptar i cili në llogaritë e tij në rrjetet sociale ka publikuar një foto nga ky takim dhe është shprehur se paterniteti i Shqipërisë me SHBA është më i fortë se kurrë. Ndër të tjera Bushati ka theksuar edhe mesazhin që Blinken ka dhënë për Shqipërinë si dhe ka bërë me dije se në emër të kryeministrin Edi Rama e ftoi zyrtarin amerikan për një vizitë në Shqipëri në vitin 2024.

“Parteneriteti ynë sot më i fortë se kurrë. Një pritje familjare dhe shumë miqësore me @SecBlinken.

Krenar për mesazhin e Sekretarit të Shtetit, sipas të cilit “ Në një vit me sfida kaq të mëdha, miqësia e Shqipërisë ka qënë një mbështetje e vyer për USA ”. Roli i qeverisë dhe Kryeministrit Rama në përballimin e sfidave ndërkombëtare flet qartë për partneritetin e ngushtë mes dy vendeve tona. Në emër të KM Rama e ftova Sekretarin e DASH në Shqipëri në 2024”, shkruan Bushati.

https://twitter.com/NiniBushati/status/1737188115163263190

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese