Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Bushati: Po punojmë intensivisht, Shkodra është e vështirë për PS

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i PS, Ditmir Bushati i ftuar në emisionin ‘Tempora’  ka komentuar zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen.

 

Bushati ka pranuar se  fitorja e zgjedhjeve në Shkodër është e vështirë për PS.

Bushati u shpreh se se po punojnë intesivisht që të kenë rezultat më të mirë se ai i zgjedhjeve të kaluara dhe se asgjë nuk është e pamundur.

‘Bëjmë organizimin, aq më tepër që kemi në prag zgjedhjet. Jemi përfshirë në një proces intenisv sa i përket kandidatëve për këshill bashkiak. Janë 5 bashki 3 drejtohen nga ne dhe 2 nga PD. Synojmë të kemi një rezultat më të mirë se ai para 4 viteve. Nuk është një territor i lehtë për PS sidomos bashkia Shkodër. Por nga ana tjetër asgjë nuk është e pamundur në politikë, aq më tepër që PD në Shkodër nuk ka qeverisur mirë’, tha Bushati.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img