Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Bushati për vendimin ndaj Sheshel: Goditje e madhe për gjykatën dhe viktimat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka reaguar në profilin e tij në “Twitter” për vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare për Krime Lufte në ish-Jugosllavi, ndaj Vojislav Sheshelit.

Shesheli u shpall i pafajëshëm për akuzat që rëndonin mbi të, nga koha e krimeve makabre në Ballkan në vitet 1991-1999,

albsig

spring

Bushati e ka konsideruar vendimin e sotëm si një goditje të rëndë ndaj trashëgimisë së kësaj gjykate dhe ditë të trishtuar për viktimat.

“Shesheli është liruar nga gjykata që ai përqeshi dhe tani është i lirë për të vazhduar deklaratat e tij të urrejtjes. Godije e madhe për trashëgiminë e gjykatës dhe një ditë e trishtuar për viktimat”, shkruan ministri shqiptar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img