Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Bushati kujton 21 Janarët: I pari na nderon, i dyti na dhemb dhe i treti na turpëron

spot_img

Lajme të ngjashëm

7061ae3026a6a6985d52e59a45b0ce1d

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka kujtuar tre 21 Janarët.

 

 Përmes një statusi në ‘Facebook’, ai është shprehur se i pari na nderon, i dyti na dhemb dhe i treti na turpëron.

‘21 Janarët! I pari na nderon. 100 vjetori i Kongresit të Lushnjes është dëshmi e maturisë politike të njerëzve të mençur që ditën të bëhen bashkë për fatet e Shqipërisë në momente kritike.
I dyti na dhemb. Pasi lidhet me ndarjen nga jeta të Ibrahim Rugovës, në 2006-ën. Personalitetit që udhëhoqi rezistencën ndaj Serbisë e që ndërkombëtarizoi çështjen e Kosovës.
I treti na turpëron. Sepse më 21 Janar 2011, shteti vrau 4 protestues të pafajshëm dhe drejtësia ende nuk e ka thënë fjalën e saj’, shkruan Bushati.

Më shumë

spot_img