Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Bushati kërkon nga Singapori njohjen e Kosovës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë vizitës dy ditore që po zhvillon në Singapor, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në takimin që ka pasur me homologun e tij Kasiviswanathan Shanmugam, ka kërkuar nga ky vend njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Sipas Bushatit, Republika e Kosovës është tashmë një realitet që njihet nga një numër i konsiderueshëm vendesh dhe pavarësia e saj ka ndihmuar në rritjen e stabilitetit dhe sigurisë në rajonin e Ballkanit.

Bushati është takuar gjithashtu edhe me kryeministrin e Singaporit, Lee Hsien Loong, ndërsa nesër do të takohet edhe me kryetaren e Parlamentit Halimah Yacob.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img