Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Bushati: Berisha erdhi në pushtet pasi grisi në zyrë letrat e Clinton, edhe Nano veproi…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Andi Bushati deklaroi mbrëmjen e sotme se Sali Berisha erdhi në pushtet duke “grisur” në zyrë letrat e Clinton.  Ai shtoi se në Shqipërio asnjë lider nuk ka ardhur në pushtet pa antiamerikanizëm.

Sipas tij kur një lider sillet si “fshirës i këpucëve” të huajve, nuk e respekton më as “i huaji” dhe as elektorati i vet.

Berisha erdhi në kuvend duke grisur letrat e Clinton në zyrë. Fatos Nano po ashtu ka ardhur në pushtet duke vepruar kundër amerikanëve. Asnjë lider me to*e në Shqipëri nuk ka ardhur në pushtet pa antiamerikanizëm. Kur ti beson dhe punon për kredon tënde, edhe mileti këtu të beson. Kur t’i sillesh si fshirësi i këpucëve i të huajit të parë që të kalon në zyrë, s’të repsekton as i huaji dhe as elektorati. Mos u bëj ushtar i palës tjetër”, u shpreh Bushati në Open.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img