Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Bushati bën deklaratën e fortë: Vota mbrohet me armë. Pjerin Xhuvanin sot e vrau Edi Rama. Nëse do kishte SPAK dhe jo b*thë lëpirësa, atëherë ai do ishte në…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Andi Bushati ka thënë sot në “Open” se Pjerin Xhuvanin sot e vrau Edi Rama.

Kjo sipas tij sepse Rama dhe rilindja e la të lirë atë edhe pas denoncimeve të 14 marsit nga PD, pas sherrit në Ditën e Verës në Elbasan.

Bushati tha se PS i lë të lirë këta eksponentë sepse i do për të mbledhur vota dhe karta identiteti. Sipas tij ne në Shqipëri mund të kemi zgjedhjet të lira dhe të qeta, por ndonjëherë vota mbrohet edhe me armë.

Andi Bushati: Pjerin Xhuvanin e ka vrarë Edi Rama sepse ai do ishte në burg pasi u paralajmërua në 14 mars nëse do kishim SPAK dhe polici dhe jo bythëlëpirësa ai do ishte proceduar dhe do ishte në qeli. Po Rilindja i lë të lirë këta se i do mish për top për të mbledhur karta identiteti për të blerë vota. Vota duhet të mbrohet, ne mund të bëjmë zgjedhje shumë të qeta, model. Por kur njëra palë i vjedh dhe tjetra rri urtë atëherë nuk shkon. Por edhe me armë mbrohet vota patjetër. Nëse atje s’do kishte njerëz që vjedhin vota me mbrojtjen e policisë, s’do kishte asnjë krim në qytet.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img