Tirana
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
94 %
2.1kmh
0 %
Pre
23 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Bushati akuza ndaj SPAK-ut: Është lecka e këpucëve të Ramës! PD s’e mund dot regjimin, ndaj duhet të shkrihet! Po unë ç’faj kam që…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Andi Bushati është treguar shumë kritik, si shpeshherë ndaj qeverisë, teksa ka thënë se jetojmë në një regjim fashist të cilin PD nuk e mund dot.

Ai tha se PD duhet të shkrihet, por qytetarët pse duhet të durojnë edhe 4 vite me persona që ai i cilësoi si banditë dhe që kanë lidhje me pushtetin.

Bushati e cilësoi dhe SPAK-un si një institucion që punon për interesa të kryeministrit Edi Rama.

Bushati: Ç’kusur kam unë që të duroj dhe 4 vite me këta bandiëtë? Ç’kusur kam unë që të kem një SPAK që punon si lecka që pastron këpucët e Edi Ramës. Me fatin e PD unë fshij këpucët dhe iki përpara, nuk më duhet mua, por është opozita që duhet të mbrojë interesin qytetar. I paguajmë me taksa si qeverinë si opozitën. Nëse keni 4 vjet që na thoni suksesi ynë është reforma në drejtësi, dhe tani thoni na jpeni mandatin e tretë për reformën në drejtësi, atëherë ne jemi duke shkuar drejt humnerës. PD nuk e mund dot regjimin, duhet të shkrihet PD-ja për mua, po unë ç’faj kam. Jetojmë në një regjim fashist.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

Mapo

GSH

Dita

Koha Jone

Fjala

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img