Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Burri vrau ish-bashkëshorten shtatzënë para spitalit, sot në Prishtinë protestohet kundër vrasjes së grave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vrasja mbrëmë e një gruaje shtatzënë në afërsi të Klinikës së Gjinekologjisë të QKUK-së ka tronditur të gjithë opinionin në Kosovë dhe më gjerë.

Dyshohet se viktima u qëllua nga ish-bashkëshorti i saj, duke e lënë të vdekur në vend para spitalit. E lidhur me këtë akt tragjik ka pasur reagime të shumta.

Ndërkaq sot në Prishtinë do të protestohet kundër vrasjes së grave. Protestë e organizuar nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist me moton “Vrasja e grave nga burrat të trajtohet si urgjencë kombëtare”.

Protesta pritet të fillojë nga ora 16:00 në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Më shumë


spot_img

spot_img