Hapësire reklamuese

Aktualitet

Burri nga Vlora nxjerr armën gjatë sherrit me të vëllanë, sa shikon Policinë e çmonton pistoletën

Shkruar nga Newsbomb
Burri nga Vlora nxjerr armën gjatë sherrit me të

Një 46 vjeçar nga Vlora është arrestuar nga Policia, pasi gjatë një sherri me vëllanë e tij ka nxjerr armën e zjarrit. Sapo ka parë Policinë, ky shtetas e ka çmontuar pistoletën në disa pjesë dhe ka tentuar ta fshehë por është zbuluar.

“Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë  arrestuan  në flagrancë për veprat penale "Dhuna në familje" dhe " Mbajtja pa leje dhe prodhimi  i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit", shtetasin I.T.,46 vjeç, banues në Vlorë, pasi gjatë një konflikti me vëllain e tij, shtetasin A.T., 55 vjeç, ka nxjerrë armën e zjarrit  pistoletë dhe më pas për t'ju shmangur kontrollit të policisë e ka çmontuar psitoletën.

Shërbimet e policisë sekuestruan  në cilësinë e provës materiale  pjesët e pistoletës dhe një krëhër me 7 fishekë. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme”, njofton Policia e Vlorës, shkruan newsbomb.al.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese