Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Burri me bombë në dorë futet në Parlament: Nuk do dal i gjallë nga këtu

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Parlamentin e Ukrainës. Sipas mediave të huaja bëhet me dije se një burrë është futur në ambientet e Parlamentit me një bombë në dorë duke kërcënuar se do të shpërthente.

 “Unë nuk do të largohem nga këtu i gjallëë, do të shkoj në burg për 10 vjet”, dëgjohet të  thotë burri në videon e publikuar nga mediat ukrainase teksa qëndronte në hyrje të ndërtesës.

Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Artem Shevchenko tha për mediat se nuk ishte e qartë nëse granata ishte e vërtetë apo ishte thjesht për të shkaktuar panik.

Më tej ai bëri me dije se burri u arrestua dhe autoritetet përkatëse vijojnë hetimet për të zbuluar të gjithë dinamikën e ngjarjes.

E78EF8zXIAMFvgE

Më shumë

spot_img