Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Burra dhe gra ndeshen në llucë, mësoni për eventin e çuditshëm në Londër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0b76d200b572591ea9818f1bb893baf3

Në Londer është mbajtur sot eventi i çuditshem i Wrestling në baltë.

50 burra dhe 20 gra kanë konkurruar midis tyre duke kërkuar që të bëhen kampionë të këtij eventi.

Sporti është i thjeshtë: Brenda 3 minutave ai që bie më shumë hërë në baltë, mundet. Të gjithë konkurrentet duhen të jenë të maskuar dhe të veshur si për karnavale.

Të gjitha paratë e eventit i janë dhënë organizatës jo qeveritare “Doctor without boarders”. Ja një mënyrë e veçantë për sport dhe bamirësi.

 

53393888_1195175087303651_7039154143457443840_n.jpg

53762004_402413723639192_9017223991877697536_n.jpg53417258_1235147309975465_641445621831565312_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img