Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

“Burgu është për burrat”, Artan Hoxha për Llallën: Të doli borxhit “Doni”, tani ata miqtë e tu që të fërkonin krahët nuk të ndihmojnë dot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Artan Hoxha në një postim në rrjetet sociale ka komentuar vendimin e GJKKO-së për të dënuar me 2 vite burg ish-Kryeprokurorin Adriatik Llalla.

Ai thotë se Llallës i doli borxhit “Doni”, duke iu referuar ish-ambasadorit amerikan Donald Lu, pasi me këtë emër e etiketonte ish-kryeprokurori ambasadorit. Por sipas Hoxhës, Llalla nuk e dëgjoi, sepse kishte nga mbrapa disa miq që i fërkonin krahët, por të njëjjtët miq sot nnuk mund ta ndihmojnë.

Me ironi, gazetari i thotë Llallës se “burgu është për burrat”, teksa e këshillon të bëhet i fortë.

Postimi i plotë:

Te doli borxhit “Doni” …

(emri i shkurtuar me te cilin Llalla e etiketonte ne publik ambasadorin amerikan Donald Lu)….

Po ti, nuk degjoje nga ai vesh.

Sepse ATA, miqte e tu, qe te kishin vene aty, te ferkonin krahet, duke te thene:”Jepi Tiku, sa te jemi ne pas teje, ty nuk te gjen gje”..

Por ATA, miqte tu, qe ti beje be e rrufe, se nuk do i arrestoje kurre, tashme nuk te ndihmojne dot.

U ka marre ferra uraten dhe jane ne liste pritje.

Dikush qe eshte shpallur “non grata” si ty, pret urdher-arrestin si Pinoçeti.

Ndersa dikush tjeter, pret ti sjellin statusin “non grata” sapo te dorezoje detyren…

E nise dhe e mbarove mandatin me batuten:

“Do bej arrestime ne shtator”….

Ne fakt te vetmet arrestime, qe munde te besh ne shtator, jane:

1)- une dhe celularet e mi, qe me moret live nga studio e OPINION me 15 shtator 2016

(ne fakt 2 celularet nuk mi keni kthyer edhe pse kane kaluar me shume se 5 vite)

2)- dhe veten tende, me vendim arresti te formes se prere, me 22 shtator 2021…

Behu i forte Tiku.

Ne fund te fundit, populli yne thote:

“Burgu, eshte per burrat”…

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img