Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Burgosja e Navalny-t, BE nis procesin për sanksione të tjera ndaj Rusisë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7411fe2ad5e463211601e5dd8ea9b22f

Bashkimi Europian ka nisur procesin për sanksione të reja ndaj Rusisë, pas dënimit të opozitarit rus Alexei Navalny.

“Një marrëveshje e përgjithshme politike për të zbatuar masa të reja kufizuese mund të vijë në një takim të ministrave të Jashtëm të BE-së të hënën”, tha një eurodiplomat për mediat e huaja.

Shtetet anëtare, që kanë kërkuar lirimin e kritikut të Kremlinit, do të ngarkojnë shërbimin diplomatik të Bllokut për të bërë të mundur ngrirjen e pasurive ose ndalimet e udhëtimit.

Kujtojmë që Navalny u kthye në Rusi në mes të janarit, kur u arrestua menjëherë, pasi i mbijetoi një helmimi me agjent nervor dhe u trajtua në Gjermani.

Ai është dënuar me disa vite burg për akuzat e shkeljes së lirimit me kusht.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img