Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Burgoset reperi i njohur amerikan, kërcënoi se do ekzekutonte një person

spot_img

Lajme të ngjashëm

Reperi i njohur amerikan Fetty Wap është arrestuar dhe burgosur pas kërcënimit me vdekje ndaj një personi.

Reperi amerikan akuzohet se kërcënoi një person duke i thënë gjatë një bisede në FaceTime: “Do të të vras ty dhe ata që ke aty”, teksa shfaqej me një pistoletë në dorë.

Prokurorët në SHBA thonë se kërcënimi ndodhi dy muaj pasi ai ishte arrestuar me akuzat për drogë.

Të hënën, gjykata i mohoi atij lirimin me kusht duke e lënë në burg.

Fetty, emri i të cilit është Willie Junior Maxwell II, u arrestua në vitin 2021 me akuzën se ishte pjesë e një rrjeti që tentoi të fuste drogë në Nju Jork, por u la i lirë me kusht pasi pagoi 500 mijë dollarë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img