Hapësire reklamuese

Bota

Burgoset i riu shqiptar në Britaninë e Madhe, u kap me kokainë të fshehur në shishen e deodorantit (FOTO-EMRI)

Shkruar nga Newsbomb

Një i ri shqiptar është arrestuar në Britaninë e Madhe, pasi i është gjendur një sasi e konsiderueshme kokaine me vete.

Ision Kurtsmalaj u ndalua në nëntor të 2022 në “Saëston High Street” nga fqinji i tij i cili ishte polic.

21-vjecari, i cili ngiste një mjet të tipit “Audi” ngjyrë gri ka qenë duke bërë levizje të dyshimta, gjë e cila ka çuar ndalimin dhe në kontrollin e makinës nga policia. Gjatë një kontrolli të bërë, rezultoi se Kurtsmalaj kishte me vete 25 qese me kokainë të fshehura në brendësinë e deodorantit të tij.

Sipas policisë i riu ka deklaruar se jetonte në Londër, dhe gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij autoritetet kane gjetur edhe 34 qese të tjera me kokainë.

Në përfundim të procesit gjyqësor, Ision Kurtsmalaj është dënuar me 3 vite e dy muaj heqje lirie. Pasi të përfundojë vuajtjen e dënimit, 21-vjecari është dëbuar nga Britania e Madhe dhe do të kthehet në Shqipëri.

Foto ilustruese Foto ilustruese Ision Kurtsmalaj Ision Kurtsmalaj

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese