Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Bunkeri, një vepër e kompletuar e “artit urban”, Rama kundër restaurimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Bunkeri që kishte nisur të ndërtohej si një instalacion me funksion hyrjen në tunelet e nëndheshme të komunizmit, nuk do të restaurohet, pas dëmtimeve nga protestuesit ditën e djeshme.

Kryeministri Rama mësohet të ketë thënë se bunkerit të dëmtuar nga protestuesit do t’i mbyllen vetëm pjesët e dëmtuara, për të shmangur amortizimin nga reshjet e shiut dhe pjesa tjetër do të mbetet ashtu siç e lanë protestuesit dje. Bunkeri duket se mori dje “dorën e fundit” të një vepre arti urban, siç e cilësoi Rama, duke i dhënë atij pamjen finale, që la mbi të shenjat e një dite të shënuar.

Më shumë

spot_img