Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
13 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 2 Prill, 2023

Bulqiza zbardhet nga dëbora, policia thirrje shoferëve: Shmangni lëvizjet gjatë natës

Lajme të ngjashëm

Reshjet e dëboës kanë nisur në Bulqizë prej dy orësh, të shoqëruara dhe me erë të fortë.

E teksa dëbora po mbulon rrugët, policia u bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm gjatë natës, pasi uljet e temperaturave mund të sjellin dhe ngrica.

Kujtojmë që sipas metologëve priet që java që vjen të ketë reshje dëborë, por dhe ulje të ndjeshme temperaturash në të gjithë vendin pasi temperaturat do të shënojnë minus. Shoferëve u bëhet thirrje që të tregohen të kujdesshëm si dhe të jenë të pajisur me zinxhirë dhe goma dimërore.

Më shumë