Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Bullizuan qytetarin, procedohen penalisht 3 efektivët e Policisë në Korçë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e rrethit gjyqësor të Korçës ka proceduar penalisht 3 punonjës të komisariatit të këtij qyteti.

Mësohet se shkak për këtë është një video e publikuar në Tik Tok, ku një shtetas bullizohet nga tre policët, i cili ishte shoqëruar në automjetin e policisë për masat kundër Covid 19. Policët e kanë shoqëruar  për mungesën e maskës dhe më pas e akuzonin të riun për vjedhje.

Ata i kanë thënë atij se kishte vjedhur gjithë Korçën, duke e cilësuar atë si  “numrin 1” që kërkohej për vjedhje.

I riu ka bërë kallëzim pranë AMP, ku sot ka filluar edhe procedimi penal ndaj policëve. Tashmë pritet njoftimi zyrtar nga ana e AMP dhe Prokurorisë së Korçës.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img