Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Bulku flet për Kombëtaren: Ja pse Shqipëria e De Biazit korri më shumë sukses

spot_img

Lajme të ngjashëm

Përveçse si lojtar profesionist, Ervin Bulku është edhe pjesë e kombëtares si ndihmës trajner.

Pas largimit të Paolo Tramezzani (ish ndihmesit te De Biasit)nga shqipëria trajneri De Biasi ia besoi këtë post pikërisht ish mesfushorit të kombëtares për të cilin ka pasur gjithmonë simpati dhe e ka mbajtur pranë,Ervin Bulkun. Nga ana tjetër gjithashtu me trajnerin e kombëtares Pannuci ai ka punuar si ndihmës i tij. Ai është rrëfyer në emisionin Adrenalinë në IN-Tv në lidhje me këto dy trajnerë.

“Kjo periudhë e trajnerit Pannuci është një periudhë kur trajneri ka arritur të njohë lojtarët dhe është i qartë  për lojtarët. Mendoj që ne kohen kur ka qenë  trajner De Biasi mendoj që shumica e lojtareve kanë qënë  në formë shumë të mirë. Mendoj që edhe në  fazat e metejshme nëse lojtarët do të jenë të aktivizuar me skuadrat e tyre do të arrijmë të bëjme një punë  shumë të mirë”- tha Bulku për IN Tv. 

Nën drejtimin e trajnerit De Biasi kombëtarja ka pasur sukses shumë të madh pasi arriti të kualifikohet në kampionatin europian France 2016.Ndërkohë mbetet për tu parë nëse do të arrijë të  njëjtin sukses nën drejtimin e trajnerit Pannucci-t.

LAJMI NË: http://www.intv.al/bulku-flet-per-kombetaren-ja-pse-shqiperia-e-de-biasit-korri-me-shume-sukses-video-85260?fbclid=IwAR3IbGKX_DBHqtBcZfe9rEmFSs8PnrrKc05tloC7ar9hJY-KjaWSWCOXkqc

Më shumë


spot_img

spot_img