Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

‘Bukuri përrallore të pashkelura’, Rama nxjerr videon nga Puka, banori: Pamjet më japin shijen e Liqenit të Pogradecit (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

08d1a244655b188471d20be43e0b65ea

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga qyteti i Pukës, ku shihen imazhe të këtij qyteti, të cilat Rama i cilëson si bukuri përrallore të pashkelura më parë.

Sipas tij sot këto pamje e kanë kthyer Pukën në një një qytezë mikpritëse për vizitorë e turistë të huaj. Dodë Morina një prej banorëve të Pukës thotë se këto pamje i ngjajnë Liqenit të Pogradecit.

“Eh Puka. Që për shumë njerëz duke në Honolulu. Por puna, bën gjithçka. Puna dhe kur vlerësohet. Ajo që është e mirë, është e mirë. Ka një ecje edhe në infrastrukturë Puka. Ndonjëherë më jep shijen e liqenit të bukur të Pogradecit”, u shpreh banori.

Postimi i plotë i Edi Ramës:

RILINDJA E PUKËS Bukuritë përrallore që askush nuk i shkelte, sot janë kthyer në një qytezë mikpritëse për vizitorë e turistë të huaj, në ndihmë të bizneseve me produkte të zonës, shëmbëlltyrë e pamohueshme e Rilindjes Urbane, nga Veriu në Jug”

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img