Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Bujar Nishani kërkon me çdo kusht largimin e Bashës: Po përpiqet të imponojë modelin e Ramës, jemi duke shkuar drejt një katastrofe tjetër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike, Bujar Nishani, ka kërkuar edhe një herë tjetër dorëheqjen e kryedemokratit Basha, të cilit i faturon humbjen e zgjedhjeve të 25 prillit.

Ai tha se Basha po përpiqet të imponojë modelin e Ramës, pork jo do ta çojë PD-në drejt një tjetër katastrofe, pasi do të jetë vetëm një opozitë formale de jo një alternativë qeverisje.

“Refuzimi për ta bërë një gjë të tillë tregon që nuk e ka kulturën demokratike, nuk e ka modelin dhe civilizimin europian, përpiqet të imponojë modelin e Edi Ramës. Do të shkojmë drejt një katastrofe tjetër, sepse mund të kemi një opozitë formale, por nuk do të kemi një alternativë qeverisje. Dhe kjo është një fatkeqësi e madhe për të gjithë vendin, jo vetëm për demokratët”, u shpreh Nishani për Tv Klan.

Nishani dhe Basha janë në një mendim përsa i përket masakrës elektorale të 25 prillit, por sërish ish-presidenti akuzon kryedemokratin se ka qenë i pazoti për të denoncuar këtë masakë që sipas tij filloi para 25 prillit.

“Jam i bindur që ka qenë një masakër elektorale, por masakër që nuk ndodhi më 25 Prill, masakër që ka ndodhur shumë më përpara se 25 Prilli. Dhe ti ke qenë i pazoti për ta denoncuar këtë masakër, ke qenë i pazoti për ta stopuar këtë masakër”, shtoi Nishani.

Më shumë

spot_img
spot_img