Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Bujar Kapexhiu komenton shkarkimin e Presidentit krah Ilir Metës: Atje po thuren intriga, te ne po këndohet dhe hidhet valle

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ilir Meta është duke zhvilluar në Presidencë një aktivitet kulturor për Ansamblin Folklorik të Dibrës, ku do të nderohen disa personalitete të shquara të këtij Ansambli. Si për të shpërfillur punimet e Kuvendit, Meta po e organizon aktivitetin njëkohësisht me seancën plenare.

I pranishëm në festën e Presidentit, me këngë dhe valle, është dhe karikaturisti Bujar Kapexhiu, i cili ka bërë një koment të shkurtër për atë se çfarë po ndodh në Kuvend.

“Në një salle të mbyllur thuren intriga, ndërsa në këtë ambient të hapur, në këtë ditë kaq të bukur këndohet dhe hidhen valle. Kur flasim për ata nuk mund të mos qeshim dhe urojmë që ky aktivitet kulturor t’ju shërbejë edhe atyre që të reflektojnë dhe t’i bashkohen festës sonë”, është shprehur Kapexhiu krah Metës.

Më shumë

spot_img
spot_img